Zemin Ses Yalıtımı

AnasayfaZemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımı, katlar arası ses geçişlerinin engellenebilmesi için yapılan uygulamadır. Parke altı parke üstü, şap altına özel ses izolasyon malzemeleri ile darbe ve titreşimli seslerle beraber gürültüyü de engelleyebilirsiniz. Zemin ses yalıtım uygulaması alt kata giden sesleri engellemek içindir, alt kattan gelen sesler alt katın tavanında yapılan uygulama ile engellenebilir.

Parke Altı Zemin Ses Yalıtımı

Parke Altı Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses İzolasyonu

Zemin Ses İzolasyonu

Şap Altı Zemin Ses Yalıtımı

Şap Altı Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Akustik Ses Yalıtımı

Zemin Akustik Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı

uvardan Duvara Akustik Halı Ses Yalıtımı

Duvardan Duvara Akustik Halı Uygulaması

Zemin Ses Yalıtımı Malzemeleri

Darbe ve ayak sesinin engellenmesi için parke altında mantarlı kauçuk şilte, parke üstünde kauçuk tabanlı akustik halı ve şap altında kauçuk levha kullanılır. Eğer sorun sadece bununla kalmıyor ve konuşma müzik sesi gibi hava dalgasıyla alt kata ulaşan sesleri engellemek içinde bondex süngerpan ve epdm ses bariyeri kullanılır.

Mantarlı Kauçuk Levha Fiyatları

Mantarlı Kauçuk Levha

Kauçuk Levha Fiyatı

Kauçuk Levha

Akustik Karo Halı Fiyatı

Akustik Karo Halı

Kauçuk Tabanlı Akustik Halı Fiyatı

Kauçuk Tabanlı Akustik Halı

Epdm Ağır Ses Bariyeri

Epdm Ağır Ses Bariyeri

bondex süngerpan

bondex süngerpan

Zemin Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Taban ses yalıtım uygulamaları oldukça basittir. Eğer bina inşaatı sırasında kullanılacaksa şap altına serilerek üzerine şap dökülür. Binanızda parke kullanıyorsanız parkenin sökülüp altına gerekli malzemeleri uygulamanız gerekir. Malzemeleri zemine yapıştırırsanız daha iyi sonuç elde edersiniz. Parke üstünde de yine aynı şekilde yapıştırma yapmalısınız. Peki bu yapıştırma işlemi ne şekilde oluyor ? Solid bazlı sıvı yapıştırıcı temin ederek yapıştırıcıyı rulo fırça ile bölgeye sürüp ardından malzemeyi uygulayabilirsiniz.