Stüdyo Ses Yalıtımı

AnasayfaStüdyo Ses Yalıtımı

Stüdyo, profeyonsel bir çalışma yaşamı sürdüren insanların, çalışmalarını hazırladığı bir ortamdır. Bu ortamda oluşturulacak çalışmalar kaliteli bir şekilde hazırlanmalı ve dinleyiciye net bir biçimde duyum sağlanmalıdır. Başarılı ve kaliteli çalışmaların oluşturulabilmesi için mekanda mutlaka ses yalıtımı yapılması gerekmektedir. Ayrıca ortam akustiği de önemli bir konudur. Dış ortam sesleri çalışma esnasında hatalara sebep olur ve çalışmalara baştan başlamak gerekebilir. Mekandaki yankılanma gibi ses sorunlarıda çalışmaların tekrarlanmasını gerektirebilir. Hatasız ve kaliteli çalışmalar oluşturmak ve profesyonellik gereği stüdyolarda ses yalıtımı ve akustik izolasyon büyük önem taşımaktadır.

Stüdyo, profesyonel bir müzik kariyeri hobi açabilirsiniz.

Gündüz veya gece, demolar için profesyonel ses kalitesi, ve kendi evinizde müzik yaratarak tüm gizlilik ve kolaylık herhangi bir saatte kayıt özgürlüğü herhangi bir müzisyen rüyası.

Akustik süngerler yada akustik paneller ile ses sorunları giderilir ve dekoratif anlamda da ortamda güzel bir görünüm oluşturulabilir.

Dış ortam seslerinin önüne geçebilmek adına ses kesici özellikteki malzemeler ile duvarlara bir ses yalıtım uygulaması yapılır.

Aileniz, oda arkadaşları veya komşuları rahatsızlık endişesi duymadan en yüksek ses kalitesi üreten bir stüdyo ses yalıtım uygulaması var.

Sinema ,Tiyatro, Radyo ve Televizyon oyunlarında Ses Kayıdı ve Yayını Yapılan Oda , kısaca Sanat Çalışması için düzenlemiş odadır.

Stüdyoların ses yalıtımlı duvarlara,tavanlara veakustik ses yalıtımlı zeminlere ihtiyacı olduğu gibi,giriş – çıkış kapılarıda özel akustik ses yalıtımlı kapı olmak zorundadır.

Ses kaydı ve yayını yapıldığı için , başka sesler karışarak parazit yapmaktadır.

Biz Tekno Sünger olarak : Stüdyo ses yalıtımlarında gerek ses izolasyonunda gerekse akustik düzenlemelerin yanı sıra iç mekan dekorunuda ,mekana özgü tasarım uygulamalarıyla modern bir stüdyo görünümü kazandırarak,ses kayıt kalitenizi mekan tasarımıylada bütünlük kazandırıyoruz.

Piramit ses yalıtım levhasının üzeri küçük piramitlerden oluşur. Akustik sesi dağıtma özelliğine sahip olduğundan genellikle müzikli eğlence mekanlarında kullanılır.

Bar ve disko gibi yerlerde içeriden yapıştırılan piramit ses yalıtım levhaları akustik sesi dağıtarak sesin dışarıya çıkmasını engeller.

Piramit ses yalıtım levhası yapıştırıldıktan sonra üzeri sıva harcı ile sıvanmaz.