Special Piramit Sünger

AnasayfaSpecial Piramit Sünger

Special ve piramit şekillerinin aynı sünger üzerinde oluşturulduğu ve ismine special piramit sünger denilen bir tasarımdır. Akustik sünger çeşitleri arasında yer almaktadır. Poliüretan esaslı bu ürün akustik ses sorunlarını çözümlemede yüksek performans sergileyen bir ses yalıtım süngeridir. Ses emici özellikte ve sesi absorbe edici bir yapıdadır. Tavan ve duvarlara yapıştırılarak kaplanmaktadır. Ses problemlerini önleyen akustik yetenekte bir süngerdir. Farklı tasarımı ile ortama güzel bir görünüm katan dekoratif özellikte bir ses yalıtım süngeridir. Siyah renkte elde edilmektedir. Her ortama ve mekana uygunluk gösteren bir yapıdadır. Hafif bir malzemedir. Esnek yapısı ile kolayca uygulaması yapılır. Örnek olarak stüdyo gibi vb. profesyonel çalışmaların yürütüldüğü ortamlarda seslerin kalitesinde düşüklük yaşanmaması ve ses problemlerinin önlenmesi amacıyla duvar ve tavanlarda special piramit sünger kullanılabilir. Yüzey bölgesindeki açık gözenekleri sayesinde sesleri emer. Özel olarak tasarlanmış olan bu ürün yüksek performans sergilemektedir. Seslerin kaliteli bir şekilde algılanmasını sağlar. Aynı uygulamalarda çeşitli akustik özellikteki süngerleri karışık olarak kullanarak farklı bir dekor oluşturmak için beraber uygulanıp güzel bir görünüm elde edilebilir.

Poliüretan köpükten elde edilen special piramit süngerin üretim rengi sihaytır. Özel tasarımı ile ortama güzel bir görünüm kazandırmaktadır. Dekoratif özellikte akustik sünger çeşitidir. 30 mm kalınlığında elde edilmektedir. Yoğunluk 50 DNS dir. Boyutları 50 x 50 cm dir. Yanmazlık dayanımı kazandırılmış bir üründür.

Farklı bir tasarıma sahip olan special piramit sünger ses problemlerini çözümlemede mükemmel sonuçlar sunmaktadır. Üretim rengi siyahtır. Uygulaması yapıştırılarak gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamada aks rapid özel solid bazlı yaıştırıcı kullanılır. Bir parmak rulo yardımıyla duvara sürülen aks rapid solid bazlı yapıştırıcı daha sonra süngerin yapıştırıcı sürülen bölgeye bastırılmasıyla uygulama sona erdirilir. Yapıştırıcının kuruma süresi 10 – 15 dk civarı sürmektedir. Uygulamada kendi yapıştırıcısı olan aks rapid solid bazlı yapıştırıcının kullanılması önemlidir. Güçlü bir yapıştırıcı olduğu için sağlam bir uygulama oluşturabilmek adına solid bazlı aks rapid yapıştırıcıyı önermekteyiz.

Kullanım Alanları

Sinema salonu, ev sinema odası, stüdyo, radyo stüdyosu, reji odası, televizyon stüdyosu, müzik odası, enstrüman – çalgı odası, piyano odası, bateri odası, akustik oda, akustik kabin, konser salonu, düğün salonu, atış poligonu, ses kayıt odası gibi vb. ortamlarda kullanılmaktadır.