Komşu Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

AnasayfaKomşu Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Yaz aylarında özellikle de kapı, pencerelerin açık olmasıyla kimi zaman sokak ve komşu gürültüsü çekilmez bir çileye dönüşüyor. Ancak komşudan gelen gürültünün gerçek kaynağı ses geçirgen duvar ve döşemeler… Apartman dairelerindeki sesler kimi zaman çok rahatsız edici boyutlara ulaşırken mahremiyet de kalmıyor.

komşu duvar ses yalıtımı nasıl yapılmalıdır

Komşu gürültüsü, araba kornası, belki bir okul çıkışı karmaşası, yan binada bulunan bir iş yerinden yükselen sesler… Günlük yaşamda istenmeyen sesleri duymamanın kolay bir yolu var. İlk bakışta zorlu bir süreç gibi görünse de sonrasında sağlayacağı konfor ve huzurlu atmosfer düşünüldüğünde “ses yalıtımı” gürültü için tek çözüm…

duvar ses yalıtımı

 

Ses yalıtımı ile gürültünün zararlı etkileri en aza indirilip, ortamdaki konfor sağlanabiliyor ve ruh sağlığı korunabiliyor. Çünkü istenmeyen sesler duyma bozukluğundan strese, uyku bozukluklarından tansiyona ve kalp rahatsızlıklarına kadar ciddi rahatsızlıklara sebep olabiliyor. Binanın genelinde ve dairelerde uygulanan yalıtım ile elde edilen sessizlik; kimi zaman çalışma motivasyonumuzu kimi zaman ise kitap okuma keyfimizi artırıyor ve istediğimiz konfor ortamını sağlıyor.