Kesik Piramit Sünger

AnasayfaKesik Piramit Sünger

Kesik piramit sünger, poliüretandan üretilen, ses emici, ses absorbe edici, birinci sınıf kalitede bir akustik süngerdir. Ses sorunları meydana gelen ortamlarda tavan ve duvarlara kaplanarak bu sorunları ortadan kaldırmaktadır. Dekoratif bir üründür ve mekanlara dekoratiflik kazandırmaktadır. Üretim rengi sihaytır. Her mekana uyum sağlayan bir tasarımdadır. Akustik izolasyon sağlanması gereken profesyonel mekanlarda ses problemlerini çözümlemek için kullanılabilmektedir. Açık gözenekli bu ürün yankı yalıtımı sağlamaktadır. Özel tasarımı ile dekoratif bir görünüm oluşturur. Seslerin çınlama gibi vb. problemlerden etkilenmeden başarılı bir aktarım sağlamasını ve kaliteli algılanmasını sağlamaktadır. Poliüretandan elde edilen akustik süngerler çeşitlerinden bir tanesidir. Yanmazlık dayanımı kazandırılmış bir üründür. Aynı uygulamalarda çeşitli akustik yetenekteki süngerleri karıştırarak farklı bir görünüm oluşturmak adına beraber kullanılabilir.

Poliüretan adı verilen maddeden üretilen kesik piramit sünger siyah renkte elde edilmektedir. Özel olarak dekoratif amaçlı tasarlanmıştır. Akustik özelliğini taşıyan ses yalıtım süngeridir. 40 mm kalınlığında üretilmektedir. Yoğunluk 50 DNS dir. Boyutları 50 x 50 cm dir. Yanmazlık dayanımı kazandırılmış bir üründür.

Farklı bir tasarıma sahip olan kesik piramit sünger ses problemlerini çözümlemede mükemmel sonuçlar sunmaktadır. Üretim rengi siyahtır. Uygulaması yapıştırılarak gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamada aks rapid özel solid bazlı yaıştırıcı kullanılır. Bir parmak rulo yardımıyla duvara sürülen aks rapid solid bazlı yapıştırıcı daha sonra süngerin yapıştırıcı sürülen bölgeye bastırılmasıyla uygulama sona erdirilir. Yapıştırıcının kuruma süresi 10 – 15 dk civarı sürmektedir. Uygulamada kendi yapıştırıcısı olan aks rapid solid bazlı yapıştırıcının kullanılması önemlidir. Güçlü bir yapıştırıcı olduğu için sağlam bir uygulama oluşturabilmek adına solid bazlı aks rapid yapıştırıcıyı önermekteyiz.

Kullanım Alanları

Sinema salonu, ev sinema odası, stüdyo, radyo stüdyosu, reji odası, televizyon stüdyosu, müzik odası, enstrüman – çalgı odası, piyano odası, bateri odası, akustik oda, akustik kabin, konser salonu, düğün salonu, atış poligonu, ses kayıt odası gibi vb. ortamlarda kullanılmaktadır.