Kauçuk Levha

AnasayfaKauçuk Levha

Kauçuk levha ham maddesi granül mantardan üretimi yapılmaktadır. Genelde piyasa da ses yalıtımında kullanılan malzeme sesten kaynaklanan titreşimleri de engellemek amacıyla da kullanılmaktadır. İki taraflı da kullanılabildiği için genelde kauçuk levha kullanımı yapılmaktadır. Ayrıca darbelere karşı da son derece dayanıklı olan kauçuk levha, parkelerin altına da döşenerek sesi ve titreşimi engellemektedir. Kauçuk levhaların kullanım alanları geniştir. Zeminde kullanılan kauçuk levha alt akta giden seslerin iletimini engellemek için kullanılmaktadır. Şap ve parke altında uygulanması mümkündür. Kauçukların yoğun bir sıkıştırma işleminde elde edilmektedir. Titreşim emicic özellikte ve darbe kaynaklı gürültülerin izole işlemini sağlayan ses kesici zemin ses izolasyon malzemesidir. İşletmelerde gürültülü çalışan ve vibrasyon oluşturan makinelerin altına kullanılabilir.

Sesin geçmemesi gereken yerlerde kullanılmaktadır. Bunlar müzik kursları, hastaneler, eğitim kurumları yada evinizde olabilmektedir. Eğer komşunuzdan gelen seslerden şikayetçiyseniz kauçuk levhaları evinize döşeterek bu seslerden kurtulabilme imkanınız vardır. Yapmanız gereken uygun fiyatlara alabileceğiniz bu ürünleri evinizin ses gelen bölgelerine uygulatmak. Böylece daha huzurlu ve rahat bir hayatın kapılarını ardına kadar açmış olursunuz.

Kauçuk levha otomotiv sektöründe de sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle titreşim emici özelliği sayesinde motordan yada yoldan kaynaklanan titreşimleri engellediği için araçların üretimlerinde de kullanılmaya başlanmıştır. Sıcaklığı da dayanıklı olduğu için kauçuk levhalar kullanılmaktadır. Kauçuk levhalar piyasada genelde standart ölçülerle satışa sunulmaktadır, fakat müşterilerin isteği doğrultusunda istenilen ölçülerde de üretimini yapmak mümkündür. Genelde zemin izolasyonunda kullanılan malzeme ses geçirmemesi amacıyla kullanılmaktadır. Yeni binalarda özellikle kullanılmaya başlanan kauçuk levhalar üst düzey bir ses yalıtımı sağladığı için kaliteli bir yaşamın kapılarını açmaktadır.