Cafe – Bar Ses Yalıtımı

AnasayfaCafe – Bar Ses Yalıtımı

Yaşam alanlarınızı sesten muhafaza altına almak ve bu gibi gürültü kirliliğinden kurtulmak için ses yalıtım-izolasyon uygulamaları yapılır.

İzole bir maddeyi muhafaza altına almak,sarmak anlamına gelir.Günümüz Şehir hayatında en büyük sorunlardan biri olan gürültü kirliliğine karşı izolasyon yalıtım sistemleri ile yaşam alanlarımızı muhafaza altına almak zorundayız.

Gürültü kirliliği diğer zararlı yaşam faktörlerinden biri olmakla beraber,önemsenecek zarar boyutlarına ulaşmış durumdadır.

Cafe ve barlarda ses yalıtım uygulamasının yapılmasındaki neden sosyal aktivitelerin yapıldığı alanın rahatsız edici olmamasını sağlamaktır.

Cafede bir yemek yediğinizde ya da bir şeyler içmek istediğinizde rahatsız edilmek istemezsiniz.

Ancak içeriden gelebilecek çatal bıçak sesleri, mekanda bulunan diğer kişilerin konuşma sesleri, ayak sesleri birleşince ortaya dayanılmaz ses topluluğu çıkacaktır.

Barlarda ise hem mekan içerisinde hemde mekan dışında bulunan insanları rahatsız etmemek adına ses yalıtım çalışmaları yapılmaktadır. Cafelerde olduğundan daha fazla ses olacağı için yüksek ses kesim gücüne sahip ses yalıtım malzemeleri ile teknik çalışma yürütülerek ses yalıtımı yapılmalıdır.