Akustik Yumurta Sünger

AnasayfaAkustik Yumurta Sünger

Yumurta formlu sünger yüzeyin yumurta halinde şekiller olan akustik yetenekte, yanmazlık dayanımı kazandırılmış ses yalıtım sünger çeşidir. Akustik yumurta sünger ses absorbe edici özelliktedir. Yüksek frekanslı seslerin yutum işlemini sağlamaktadır. Poliüretan maddesinden üretilmektedir. Ses sorunlarının önüne geçebilmek adına tavan ve duvaralara kaplanmaktadır. Kullanım alanları oldukça fazladır. Yanmazlık standartlarına uygun ve sertifikası mevcut olan bir üründür. Poliüretan köpükten elde edilen yumurta formlu yanmaz akustik sünger ses geçişlerini kayba uğratmaktadır.

Esnek bir yapıda ve oldukça hafiftir. Uygulamada zorluk çıkarmadan basit bir şekilde yapıştırılabilmektedir. Yüksek seviyede ses emilimi sağlayan ses yalıtım süngeridir. Kalınlık alternatifleri sunulmaktadır. Kalınlıklar 30 mm – 40 mm – 50 mm dir. Standart olarak 100 cm x 100 cm boyutunda üretilmektedir. Yumurta sünger paket halinde satılmaktadır ve bir paketinde 10 m2 bulunmaktadır. Fiyatı ise m2 olarak hesaplanmaktadır.

Yumurta sünger sıcaklığa karşı dayanıklı, yüksek ses yutum katsayısına sahip, ses iletkenliği düşük ve yangın dayanımı olan akustik yetenekte bir üründür. Gürültü sorunları ile karşı karşıya kaldığınız ve bu sorunlardan kurtulmak için yapabilceğiniz tek çare ses yalıtım uygulamasıdır. Yumurta süngerin bariyerli modeli kullanıldığında güçlü seslerin ortamlar arası geçişlerine önlem alınabilir.

Kullanım Alanları

Ses kayıt stüdyoları, ofisler, tv. stüdyoları, atış polihanları, müzik odası, kayıt odası, enstrüman odası,restaurantlar,hava alanları gibi mekanlarda ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlamak için kullanılırlar. Ortamdaki ses performansını arttırmak adına ses sorunlarından arınmak için bire bir üretilmiştir.

Yüksek Performanslı Yalıtım

Yüksek yoğunluğu ve kalınlığı ile ses geçirme oranını düşürecektir.Yüksek seviyeli seslerin engellenmesi için yumurta- süngerin tek başına yetmeyeceğini belirtmiştik. Bu gibi durumlarda epdm bariyer dediğimiz ses kesici malzeme akustik düz sünger ve yumurta- süngerin arasına konulduğunda ciddi derecede ses kesici bir malzeme orataya çıkacaktır. Kullanılanacak süngerlerin kalınlığı ve yoğunlukları ses yutum derecesini direkt olarak etkileyen ana faktörlerden birisidir.

Yumurta Sünger Görselleri

Aşağıdaki resimler ürünün temsili resimleridir. Beyaz ve Gri renk seneçekleri melamin bazlı ürünlerde, diğer renkler ise tekno touch modellerinde mevcuttur.

Yumurta Sünger Uygulaması

yumurta- ses yalıtım malzemesi uygulaması kolay olup yüzeyi sprey boya ile boyanabilmektedir. Uygulaması için solid yapıştırıcı, silikon veya bali aracılığı ile parmak ruloyu duvara sürerek beklemeden yapıştırınız Yapışma akabinde düzeltme mümkün olmadığından birleşme hatasız olmalıdır.

Uygulaması gayet basittir yapıştırıcıyı küçük bir kovaya boşalttıktan sonra parmak rulo aracılığı ile duvara uygulanır ve beklemeden akustik sünger üzerine yapıştırılır. Sünger duvara uygulandığında hemen yapışacaktır.