Akustik Spesiyal Sünger

AnasayfaAkustik Spesiyal Sünger

Poliüretandan spesiyal formunda üretilen ve yanmazlık dayanımı kazandırılmış akustik yetenekte bir üründür. Üretimde siyah renkte elde edilmektedir. Özel olarak tasarlanmış akustik spesiyal sünger akustik çözümlemede kullanılan ve yüksek ses emilimi sağlayan bir malzemedir. Yüzey tarafında görünen kısımında spesiyal desenleri bulunmaktadır. Örnek olarak stüdyo, ses kayıt odası, reji odası gibi vb. alanlarda ortam akustiği çok önemlidir. Hataların oluşmaması, seslerin kaliteli algılaması ve profesyonellik gereği ortam akustiğinin yüksek düzeyde olması gerekmektedir. Spesiyal sünger tavan ve duvarlara yapıştırılarak kaplanır ve ses sorunları giderilir.

Spesiyal formlu yanmaz sünger, diğer akustik yetenekteki süngerlere göe %20 daha çok performans sağlamaktadır. Yüzey bölümünde açık gözenekler oluşturulmuştur. Seslerin bu gözeneklerin içine girmesini ve geri dönmemesini sağlamaktadır.

Gürültü sorunlarının yoğun olarak rastlandığı ortamlarda spesiyal süngerin bariyerli modeli tercih edilmelidir. Yüksek yoğunluktaki ses bariyeri spesiyal sünger ile lamine edilerek, bariyerli spesiyal sünger oluşturulmaktadır. Böyle bir malzeme ile sağlam ve mükemmel bir ses yalıtım uygulaması gerçekleştirilebilmektedir.

Stüdyo, Müzik odası, Kayıt Odası, Enstrüman odası gibi akustik mekanlarda kullanılırlar. Ortamdaki ses performansını arttırmak adına ses sorunlarından arınmak için bire bir üretilmiştir. Spesiyal sünger akustik süngerler arasında en çok tercih edilen modeldir. Yüksek yoğunluk ve kalınlık ses geçirme oranını düşürecektir.

Kullanım Alanları

Özellikle stüdyolarda, televizyon kanallarında, radyo kanallarında, reji odalarında, makine dairelerinde, toplantı salonlarında, konferans salonlarında, tiyatro sinema salonları gibi bir çok kullanım alanına sahiptirler.Yanmaz akustik spesiyal süngerleri evinizdeki müzik odası veya mini sinema odası gibi mekanlarınızdada kullanabilirsiniz. Uygulamasını kendinizde kolayca yapabilirsiniz. Yanmaz akustik spesiyal süngerlerin kullanımları ve uygulamaları kolaydır. Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleride vardır.

Yüksek Performanslı Yalıtım

Akustik ses yalıtımı ve ses izolasyonunda epdm kurşun bariyer gerçekten etkilidir.Yüksek seslerin kesilmesi isteniyorsa bunun için epdm kurşun bariyerli akustik sünger kullanmakta fayda vardır. Epdm kurşun bariyer ses geçirgenliği çok düşük bir özel ses yalıtım ve ses izolasyon malzemesidir.Yüksek frekanslı gürültülü sesleri kesmekle beraber akustik düzenlemelerde kullanılmak için ses yalıtım performansı arttırmak adına kullanılırlar.

Spesiyal Sünger Görselleri

Aşağıdaki resimler ürünün temsili resimleridir. Beyaz ve Gri renk seneçekleri melamin bazlı ürünlerde, diğer renkler ise tekno touch modellerinde mevcuttur.

Spesiyal Sünger Uygulaması

Uygulaması gayet basittir yapıştırıcıyı küçük bir kovaya boşalttıktan sonra parmak rulo aracılığı ile duvara uygulanır ve beklemeden akustik sünger üzerine yapıştırılır. Sünger duvara uygulandığında hemen yapışacaktır.