Akustik Piramit Sünger

AnasayfaAkustik Piramit Sünger

Piramit formundaki akustik sünger poliüretandan üretilen ve siyah renkte elde edilen yanmaz özellikte bir ses yalıtım sünger türüdür. Yüzey bölgesinde piramit şeklinde küçük şekiller bulunmaktadır. Ortamda dekoratif bir görünüm yakalayabilmek adına uygun bir üründür. Akustik ortamlarda, ses düzenlenmesi gereken mekanlarda ve ses geçişlerinin önüne geçebilmek adına kullanılan ve duvarlara, tavana yapıştırılarak kaplanan bir malzemedir. Yanmazlık dayanımı kazandırılmış olan akustik yetenekte piramit sünger desenli akustik bir süngerdir.

Piramit desenli akustik sünger esnek bir yapıda elde edilmektedir. Hafif bir malzemedir. Bu özellikleri sayesinde uygulama çalışmasında kolayca uygulanmaktadır. Akustik piramit sünger en iyi standartlara sahip hammaddellerle ileri teknoloji kullanılarak üretilir. Piramit formlu süngerler gözenekleri açık ve ses yutma özelliği olan ses yalıtım malzemeleridir.

Piramit formlu akustik süngerde kalınlık çeşitleri 40 mm – 50 mm – 70 mm olarak 3 farklı seçenek sunulmaktadır. 100 cm x 100 cm boyutlarında oluşturulmaktadır. Paket halinde 10 m2 olarak ve m2 hesabıyla satılmaktadır. Akustik Piramit sünger fiyatları malzemenin yoğunluğu ve kalınlığına göre yükseliş gösterir. Ses emici ve akustik düzenleyici özelliktedirler.Kullanım alanları çok geniştir.

Stüdyo, Müzik odası, Kayıt Odası, Enstrüman odası gibi akustik mekanlarda kullanılırlar. Ortamdaki ses performansını arttırmak adına ses sorunlarından arınmak için bire bir üretilmiştir. Piramit sünger akustik süngerler arasında en çok tercih edilen modeldir. Yüksek yoğunluk ve kalınlık ses geçirme oranını düşürecektir.

Kullanım Alanları

Piramit süngerler yanmaz özellikte ses yalıtım süngeridir. Ses emici özelliği ile ses yalıtımı sağlmakala beraber akustik düzenleme için kullanılmaktadır. Genellikle kullanım alanları şu şekildedir : Ofislerde,restaurantlarda,ses kayit stüdyolarında, discolarda,atis poliganlarinda,tv.stüdyolarinda,kontrol kulelerinde,havaalanlarinda ve bircok mekanda ses yalitimini saglamak ve akustigi düzenlemek için kullanilir.

Yüksek Performanslı Yalıtım

Yüksek seviyeli seslerin engellenmesi için piramit süngerin tek başına yetmeyeceğini belirtmiştik. Bu gibi durumlarda epdm bariyer dediğimiz ses kesici malzeme akustik düz sünger ve piramit süngerin arasına konulduğunda ciddi derecede ses kesici bir malzeme orataya çıkacaktır. Kullanılanacak süngerlerin kalınlığı ve yoğunlukları ses yutum derecesini direkt olarak etkileyen ana faktörlerden birisidir.

Piramit Sünger Görselleri

Aşağıdaki resimler ürünün temsili resimleridir. Beyaz ve Gri renk seneçekleri melamin bazlı ürünlerde, diğer renkler ise tekno touch modellerinde mevcuttur.

Piramit Sünger Uygulaması

Solvent bazlı sünger yapıştırıcısı sprey tabanca ile yada fırça ile sürülür. Tek yüzeye 3-6 bar hava basıncı ile (istenirse çift yüzeye)ince bir film olarak uygulanır. Uygulamadan sonra kısa bir süre solventin uçması beklenir.Bu süre uygulanan miktara,oda sıcaklığına ve hava akımına göre değişir. Yapıştırıcı uygulanan yüzeyler 3-5 dakika içinde birleştirilmelidir aksi takdirde istenilen sonuçları vermeyebilir. Yapışma akabinde düzeltme mümkün olmadığından birleşme hatasız olmalıdır.

Uygulaması gayet basittir yapıştırıcıyı küçük bir kovaya boşalttıktan sonra parmak rulo aracılığı ile duvara uygulanır ve beklemeden akustik sünger üzerine yapıştırılır. Sünger duvara uygulandığında hemen yapışacaktır.