Akustik Kaplama

AnasayfaAkustik Kaplama

Akustik Kaplama , ön yüzeyi akustik kumaş ve arka yüzeyi cam tülü kaplı yüksek yoğunluktaki cam yünü levhanın görünür yüzeyi değişik renk seçenekleri mevcut olan darbeye dayanıklı kumaş ile kaplanmaktadır. Kumaş Kaplı duvar paneller montaj sıvası yapılmış duvara direk yapıştırılır, akustik paravan ve masa seperatörleri gerekli yerlere kurulur.

Akustik Kaplama Malzemeleri

Akustik Kaplama

Akustik Duvar Kaplama

Akustik Kaplama Malzemeleri

Ses yalıtım panellerinin içerisine taş yünü malzeme konulmaktadır.Yoğunlukları malzemeye göre değişir.Akustik kumasş duvar paneller yapıştırılırken masa seperatörü masalara monte edilir.(Masa seperatörü masalara monte edilmiş şekilde satılmamaktadır.Monteli resimler sadece uygulama resmidir.)Akustik ses emici paravan ise ayakları sayesinde istenilen alana yerleştirilebilir.

  • Ebatlar istenilen ebatlarda üretilebilir.
  • Malzemeye göre NRC değeri 0,80 ve 0,95 arası değişir.
  • Yangın DayanımıUNE-EN 13501-1:2007 standardına göre
    B s2 d0 sınıfı.
  • Uygulama kolaylığı sağlar.

Masa Seperatörü

Masa seperatörü temel anlamda masalar arası bölücü özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra görüntü ve ses ayrımına da yardımcı olmaktadır. Özellikle içinde bulundurduğu ses yalıtım sistemi ile birlikte iki masa arasında ses geçişini ve ses karışmasını engellemektedir. Karşılıklı veya yan yana gelen masalar arasına içinden kabloların geçtiği ve priz uygulamaları konulan çift ve tek yüzey kullanım alternatifli, üzerine ofis donanımlarını koyabileceğiniz destek aparatlı komple bir sistemdir.

Masa Seperatörü Fiyatları

Masa Seperasyon Panelleri

Akustik Masa Seperatörü

Akustik Kumaş Paneller

Akustik duvar kaplama kumaş panelleri”nin yüzeyinde sınırsız renk ve yüzey doku seçenekleri sunan HPL levhalar kullanılmaktadır. Akustik Panellerin ön kısmında kullandığımız akustik özelliği olan kumaşlar aşınmaya, yanmaya ve solmaya karşı dayanıklı malzemeden dokunmuştur.

Ses Emici Akustik Kumaş Kaplı Duvar Paneli

Akustik Kumaş Panel

Akustik Kumaş Kaplama

Akustik Paravan

Alüminyum çerçeve içerisine oturtulan 40 mm kalınlığında yüksek yoğunlukta cam yünü levhadan oluşmaktadır. 100 mm yüksekliğindeki ayaklar sayesinde odalarda iyi bir hava sirkülasyonu sağlanır.

Paravan

Akustik Paravan

Akustik Paravan Fiyatı

Akustik Ses Yalıtım Panellerini Uygulamak İçin

Akustik kumaş duvar panelini yapıştırmak için özel solid sıvı yapıştırıcısını önermekteyiz. Uzun ömürlü bir uygulama sağlamaktadır. Yapıştırıcısı m2′ ye 200 gram kadar gelecek kadar kullanılmalıdır. Yapıştırma işlemi yapılırken sünger ile yapıştırılacak yüzeye ince bir film tabakası oluşturulacak kadar sıvı yapıştırıcı sürülür. Ardından yapıştırıcının kuruması için 1-2 dakika yeterli olucaktır. Daha sonra ise ses yalıtım malzemesinin yapıştırılacağı yüzeye homojen bir şekilde hafifçe elle preslenerek yapıştırma işlemi tamamlanır. Bu işlem her yüzey için ayrı ayrı yapılmalıdır. Uygulamanın yapıldığı yer bir hava kanalıysa tüm iç yüzler yalıtım malzemleri ile kaplandıktan sonra uygulama tamamlanmış olur. Burada önemli olan, uygulama yapılan yüzeylerin tamamen malzeme ile kaplanmasıdır. İşlem bittiğinde uygulamanın yapıldığı yerlere bakıldığında tamamen malzeme gözükmeli açık bir yer kalmamalıdır.

Masa seperatörü hızlı bir şekilde monte edilebilr ve sökülebilir.