Akustik Halı

AnasayfaAkustik Halı

Akustik halı en büyük özelliği yer tabanında meydana gelen titremeyi önlemesidir. Titremeden meydana gelen sesi de önlemiş olur. Ayrıca alttan ve üstten gelen sesi de engellemektedir. Yerleşim yerlerinde darbeli olarak çalışan makinaların verdiği rahatsızlıktan kurtulmak için makinelerin altına bu halıların serebilirsiniz. Sadece iş yerindemi kullanılır? Evde, ofiste, okulda, hastanelerde daha bir çok alanda kullanımı günden güne yaygınlaşmaktadır. Tabanında kauçuk bulunan titreşim emici özellikte ve yürüme seslerinin alt kata ileminin önüne geçmek amacıyla kullanılan akustik bir halıdır. Yüksek seslerin kesilmesin etkili değildir. Bu nedenle zemin ses kesici özellikteki malzemelerin uygulamasından sonra zemine serilebilir. Farklı renkleri seçenekleri ile ortama güzel bir görünüm katar. Dekoratif bir üründür. Temizlemesi kolaydır.

Ayak seslerinin de belli bir db kuvveti vardır. Mesela üst katınızda bir iş yeri yada okul veya buna benzer sürekli ziyaretçi alan bir yer varsa ayak sesleri sizi zamanla rahatsız edebilir. Üst komşunuzu bu durumdan bahsedip evine akustik halı döşetmesini rica edebilirsiniz. Bu problemin tek çözümü budur. Başka türlü bir çözümü mümkün değildir. Titreşimi ve sesi yalnızca bu halılar aynı anda engellemektedir. Akustik halı kir tutmaz, temizlenmeden yıllarca ilk günkü gibi temiz kalabilir.

Günümüzde sinemalarda, konferans salonlarında da sıkça kullanılmaya başlanan akustik halı, genelde kaliteyi ön planda tutan kurum ve kişiler tarafından tercihe edilmektedir. Oteller de müşterileriler birbirlerinin neden olduğu sesten rahatsızlık yaşamaması için kullanılmaktadır. Müşteri memnuniyeti açısından akustik halı kullanımı önemlidir. Sizde müşteri memnuniyetine önem veriyorsanız ofisinize akustik halı uygulaması yapınız.