Akustik Düz Sünger

AnasayfaAkustik Düz Sünger

Düz formlu sünger, akustik yetenekteki süngerler sınıfında yer almaktadır. Yanmazlık dayanımı olan ve ateşler temasında erimeyen bir malzemedir. Poliüretan köpükten üretilir. Siyah renkte elde edilmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere yüzeyi düz bir süngerdir. Diğer akustik yetenekteki süngerler ve ses kesici özellikteki izolasyon süngerler ile beraber uygulanabilmektedir. Profesyonel çalışmaların yürültüdüğü ortamlarda (stüdyo, reji odası, ses kayıt odası vb.) tavan ve duvarlarda kullanılmaktadır. Akustik izolasyon görevi görür. Ses sorunlarına önlem almak amacıyla uygulanır.

Akustik düz sünger plaka halinde 100 cm x 100 cm yada rulo olarak 100 x 1000 cm – 100 cm x 2000 cm temin edilebilmektedir. Çeşitli kalınlıklarda üretilmektedir. Bu kalınlıklar 10 mm – 20 mm – 30 mm dir. Yanmazlık dayanımı düz akustik süngerde de mevcuttur.

Düz akustik sünger ateşle temas ederse alev almaz. Ayrıca erimez ve damlacık oluşturmaz. Ses yutum değerleri yüksektir. Akustik izolasyon sağlamaktadır. Seslerin bozulmaya uğramadan kaliteli iletilmesini ve net algılanmasını sağlamaktadır.

Yüksek frekanslı şiddetli gürültülerde tek başına izolasyon işlemide yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle bariyerli modeli kullanılmalıdır. Başka bir seçenek olarak ses kesici özellikteki ses yalıtım süngerleri ile birlikte de uygulanabilmektedir.

Düz Sünger Özellikleri

Ateşle temasında erimez. Akustik performansı üst seviyedir. Açık gözenekli bir süngerdir. Farklı kalınlıklarda ve yoğunluklarda üretilebilmektedir. Kalite standartlarına uygundur. Sertifikalı bir üründür. Bondex süngerpan ve düz akustik sünger ile birlikte uygulanabilmektedir. Epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir.

Kullanım Alanları

Ses kayıt stüdyoları, ofisler, tv. stüdyoları, atış polihanları, müzik odası, kayıt odası, enstrüman odası,restaurantlar,hava alanları gibi mekanlarda ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlamak için kullanılırlar. Ortamdaki ses performansını arttırmak adına ses sorunlarından arınmak için bire bir üretilmiştir.

Yüksek Performanslı Yalıtım

Yüksek yoğunluğu ve kalınlığı ile ses geçirme oranını düşürecektir.Yüksek seviyeli seslerin engellenmesi için düz süngerin tek başına yetmeyeceğini belirtmiştik. Bu gibi durumlarda epdm bariyer dediğimiz ses kesici malzeme akustik düz sünger ve düz süngerin arasına konulduğunda ciddi derecede ses kesici bir malzeme orataya çıkacaktır. Kullanılanacak süngerlerin kalınlığı ve yoğunlukları ses yutum derecesini direkt olarak etkileyen ana faktörlerden birisidir.

Düz Sünger Görselleri

Aşağıdaki resimler ürünün temsili resimleridir. Beyaz ve Gri renk seneçekleri melamin bazlı ürünlerde, diğer renkler ise tekno touch modellerinde mevcuttur.

Düz Sünger Uygulaması

Düz ses yalıtım malzemesi uygulaması kolay olup yüzeyi sprey boya ile boyanabilmektedir. Uygulaması için solid yapıştırıcı, silikon veya bali aracılığı ile parmak ruloyu duvara sürerek beklemeden yapıştırınız Yapışma akabinde düzeltme mümkün olmadığından birleşme hatasız olmalıdır.

Uygulaması gayet basittir yapıştırıcıyı küçük bir kovaya boşalttıktan sonra parmak rulo aracılığı ile duvara uygulanır ve beklemeden akustik sünger üzerine yapıştırılır. Sünger duvara uygulandığında hemen yapışacaktır.