Akustik Bass Trap Sünger

AnasayfaAkustik Bass Trap Sünger

Bass trap sünger akustik yetenekte ve bass kırıcı özellikte bir süngerdir. Düşük frekanslarda sorunları giderici ve en iyi çözüm sunan seçeneklerden bir tanesidir. Aynı uygulamalarda diğer akustik yetenekteki süngerler ile beraber kullanılmaktadır. Kendine özgü bir tasarımı olan bass trap, duvarların köşesinde kullanılan bass kırıcıdır ve duvar aralarına kaçan seslerin izole işlemini sağlamaktadır. Bass trap sünger ortam içerisinde rezonansa uğrayan ses dalgalarının neden olduğu ses karmaşasının azalmasını sağlamaktadır. Akustik köşe bass kırıcı süngerin düşük frekans sorunlarını önlemede en iyi performans sunan çözümlerden bir tanesi olduğu kabul edilmektedir.

Poliüretan maddesinden elde edilen bass trap köşe sünger siyah renkte üretilmektedir. Kendine has bir şekli mevcuttur. Özel olarak bass seslerinin kontrolünü sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Akustik yetenekteki ses yalıtım sünger çeşitidir. Düşük frekanslar için idealdir fakat yüksek frekanslarda iyi bir performans sergileyemez. Yüzeyini dilediğiniz renkte sprey boyayla boyayabilirsiniz.

Devrim niteliğindeki tasarımı ile her çeşit ses sorunlarını gidermede mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Akustik bass trap 30 x 30 x 70 cm boyutlarında ve 30 DNS yoğunluğunda üretilmektedir. Üretim rengi siyahtır. Duvarların bitiştiği bölgelere uygulanmaktadır. Uygulaması yapıştırılarak gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamada aks rapid özel solid bazlı yaıştırıcı kullanılır. Bir parmak rulo yardımıyla duvara sürülen aks rapid solid bazlı yapıştırıcı daha sonra süngerin yapıştırıcı sürülen bölgeye bastırılmasıyla uygulama sona erdirilir. Yapıştırıcının kuruma süresi 10 – 15 dk civarı sürmektedir. Uygulamada kendi yapıştırıcısı olan aks rapid solid bazlı yapıştırıcının kullanılması önemldiri. Güçlü bir yapıştırıcı olduğu için sağlam bir uygulama oluşturabilmek adına solid bazlı aks rapid yapıştırıcıyı önermekteyiz.

Kullanım Alanları

Sinema salonu, ev sinema odası, stüdyo, radyo stüdyosu, reji odası, televizyon stüdyosu, müzik odası, enstrüman – çalgı odası, piyano odası, bateri odası, akustik oda, akustik kabin, konser salonu, düğün salonu, atış poligonu, ses kayıt odası gibi vb. ortamlarda kullanılmaktadır.